A szeretetet nem lehet könyvből megtanulni. Isten maga a szeretet. Csak a vele eltöltött szoros, bizalmas együttlétben ismerhetjük meg Őt és magát a valódi szeretetet.
Isten szeretetének legfontosabb jellemzője, hogy soha nem áll velünk ellentétes oldalra, hanem mindig kitart mellettünk, és ha mi tévelygünk is, ha ellenségesen is viselkedünk Vele, akkor is segíteni akar és helyreállítani a bensőséges közösséget Ővele.
Isten királyságában minden a szeretet uralma alatt van. Mi is szeretet által tudunk benne élni és működni.
Mielőtt Jézus felment volna az Atyához, azt mondta a tanítványoknak, hogy várják be az Atyának ígéretét, és felruháztatnak mennyei erővel. Pünkösd napján elérkezett hozzánk Isten Szelleme és vele együtt leszállt a menny ereje is. Mivel Isten maga a szeretet, így a szeretet ereje érkezett el…
És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki a szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is őbenne. (1Ján.4:16) Ha pedig Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, kétség nélkül elérkezett hozzátok az Isten = szeretet királysága. (Luk.11:20)
A szeretetben meggyökerezzetek és alapot vegyetek, hogy megérthessétek minden szentekkel egybe, hogy mi ennek a szélessége és hosszúságe és mélysége és magassága, és megismerjétek a Krisztusnak minden ismeretet felülhaladó szeretetét, hogy ekképpen beteljesedjetek az Istennek egész teljességéig…